Čo sa deje, keď sa ráno za chlapom zavrú dvere...

Autor: Jana Matiščíková | 14.6.2012 o 10:10 | Karma článku: 7,82 | Prečítané:  1768x

Nie, tento blog nebude vôbec keramický... Dnes nie. Dnes bude v štýle urob si sám – v tomto prípade skôr sama:). Pretože tento blog bude o veciach, ktoré sa u nás dejú akonáhle sa ráno za chlapom zavrú dvere. Teda asi nie úplne akonáhle... To by som musela vstávať ten deň podstatne skôr... Ale keď sa zavrú. Poznáte tú hru „Vidličky, lyžičky, nože“? Jeden to hovorí a kým sa nedíva, ostatní hráči sa musia pohnúť tak, aby na to neprišiel. Viac menej. Tak toto je presne tá hra, ktorú doma hrávam:). Kým sa priateľ nedíva, prestavím byt, posuniem priečku, postavím stôl (o tom niekedy nabudúce), navŕtam police (o tom dnes:).

 

Takže dnes si ukážeme, ako si urobiť milú poličku. Hrá nám k tomu Michael Nyman – počujem to prvýkrát a nie je to zlé... Tento nápad určite nie je originálny, originálny je len ten bordel, ktorý pri tom dokážem narobiť. Čo budeme potrebovať? Poličku z Ikey, takú tú štvorcovú, jednoduchú, najlepšie štyri...a z nich konkrétne zadnú sololitovú dosku, lepidlo, štetec a to najpodstatnejšie – kúsky látky so vzorom, ktorý sa nám páči. Látky, čo som ja použila, sú tiež z Ikey, moc sa mi páčia ich akvarelové kvetinové a vtáčie vzory.

Vyberieme (hm, najprv som napísala, že vyperieme a vďaka tomu som si spomenula, že musím vyvešať prádlo, aké praktické!) kus látky, ktorý sa nám páči, natrieme sololit lepidlom, čo najpresnejšie prilepíme látku, obstrihneme, postavíme policu a navŕtame ju do steny. Aká paráda! Výsledok môže vyzerať napríklad ako u mňa, alebo úplne hocijako podľa Vašej fantázie. Hlavne, aby ste z poličky mali radosť.

Áno, to v rohu poslednej fotky je moja noha...:) Zdravím!

A prečo ten úvod s Vidličky, lyžičky, nože? Pretože to všetko musíme stihnúť skôr, ako sa chlap vráti z práce! Teda nie, že by nám s tým nepomohol (môj Peťko by rád, ale pri mojej rýchlosti nemá šancu:), ale aby nám do toho nefrflal, nesnažil sa nám vnútiť vodováhu (veď, čo je krivé, to je milé...aha, to bolo, čo je malé, to je milé....kurnik...hej, s tou mojou to bolo presne takto...však aj vidíte, že je trošku krivšia:), poprípade nás presvedčiť, že sa nám tak ľahko nepodarí prevŕtať kovový držiak pod sádrokartónom. Čo nepodarí! Zaprem nohu a vŕtam! Už to, že diera bola potom ako na tri hmoždinky, to sa spraví papierom, napchá sa k hmoždinke a je to... doslova A je to!:)

Tak takto pracujem. Takto trávim čas po skúške. A spravím pri tom bordelu ako pri varení:).

A čo vystrájate Vy, kým chlap nie je doma?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?